12 cze Brak komentarzy admin Gimtadienio , ,

Zakładając własną firmę mamy nadzieję na bardzo duże dochody. Jest to oczywista intencja każdego początkującego biznesmena. Decydując się na własną działalność gospodarczą zazwyczaj mamy jakiś pomysł, który wydaje nam się niepowtarzalny i rewolucyjny. Gdy już jednak wdrożymy go w życie, to często okazuje się, że tenże pomysł wcale nie przekłada się na sukces. Zazwyczaj praktyka odstaje już nieco od teorii. Wtedy pojawia się pytanie co robić? Zazwyczaj należy szukać bardziej efektywnie klientów. Ale gdzie ich znaleźć?

Na szczęście dzisiejszy świat staje się w coraz większym stopniu globalną wioską. Jeżeli mamy rzeczywiście znakomity pomysł to możemy spróbować go promować na rynkach zagranicznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ internet jest znakomitym środkiem porozumiewania się na odległość. Za jego pomocą możemy również promować nasze produkty czy też usługi. Dobry pomysł porządnie wypromowany na rynkach zagranicznych może przynieść nam gigantyczne przychody Co najlepiej się sprawdza? Oczywiście najprostsza pod względem logistycznym będzie tutaj sprzedaż produktów cyfrowych czy też praca zdalna na odległość. Wszystkie te czynności, które nie wymagają naszej fizycznej obecności u klienta są godne promowania na światowych rynkach. Tak jak już wspomniano wcześniej, dzięki globalizacji możliwości są praktycznie nieograniczone.

Zajmijmy się sprawą organizacyjną. Co może nam zadanie utrudnić? Przede wszystkim sprawy podatkowe. Jeżeli prowadzimy na przykład sprzedaż w sklepie internetowym adresowanym do klientów zewnętrznych to przeszkodą mogą być na przykład sprawy celne, czy też inne kwestie związane z opodatkowaniem towaru. Podobnie jest, gdy sprowadzamy towar służący późniejszej odsprzedaży na przykład z Chin. Wówczas oprócz zapłaty należnego cła przeszkodą może być długi czas oczekiwania na przesyłkę, bądź też ewentualne jej uszkodzenie podczas podróży. Dlatego warto być na wszystko przygotowanym.

Co zrobić, jeżeli chcemy przyjmować pieniądze w obcych walutach, na przykład w Euro? Otwierając konto dla firm ustawialiśmy przecież polskiego złotego jako walutę podstawową. Na szczęście sektor bankowy jest przygotowany na takie okoliczności. Odpowiednie rozwiązanie co prawda nie jest rozpowszechnione, ale jest bez problemu dostępne. Chodzi o konto firmowe w obcej walucie. W przypadku, gdy nastawiamy się na przyjmowanie wpłat w innych walutach niż polski złoty takie konto może okazać się bardzo pomocne. Idealnie by było otworzyć je w tym samym banku, w którym posiadamy nasze podstawowe konto. Pozwoli to na łatwe i szybkie przelewy pomiędzy kontem złotowym a walutowym. Zaletą tego rozwiązania jest to, że oszczędza ono nam wielu wycieczek, których głównym celem musiałby być kantor. Dlatego warto wszystko sobie dobrze przemyśleć i zaplanować.

W dzisiejszym internecie funkcjonuje wielu potentatów, którzy zaczynali w garażu. Ich cechą wspólną jest to, że w pewnym momencie zaczęli marzyć o światowej ekspansji. Ich przykład pokazuje, że dla chcącego nie ma nic trudnego. I tego optymizmu wypadać życzyć naszym czytelnikom.