Każdy poszukuje usług kompetentnych, uczciwych i rzetelnych, także w sprawach rachunkowo-księgowych. Z tego powodu zwykle porównuje się ze sobą różne oferty biur księgowych, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Konkurencja w tym względzie jest niezmiernie szeroka, każde biuro rachunkowe prezentuje zbliżoną ofertę, musi w takim razie czymś się wyróżnić, by zyskać zainteresowanie potencjalnych petentów. Biuro takie może się wyróżnić atrakcyjnymi cenami, nowoczesną ofertą, usługami które będą spełniały oczekiwania ogółu klientów, zarówno tych indywidualnych, jak i firm różnych rozmiarów. Usługą, która stanowi swoisty filar biura księgowego, jest doradztwo rozliczeniowe, w tym także doradztwo rachunkowe. Wraz ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym firm i osób indywidualnych z Urzędem Skarbowym,należy się skierować do biura aby rozliczył za nas PIT. Czasem jednak wychodzą w trakcie rozliczania różne nieprawidłowości, w takim przypadku właśnie doradztwo księgowe bardzo się przyda. Tymi sprawami zajmują się pracownicy biura, którzy zwłaszcza w tym aspekcie mają wieloletnie doświadczenie zawodowe i są odpowiednio wykształceni, by się takimi kwestiami zajmować. Pierwsza wizyta w biurze, która jest związana doradztwem, zwykle bywa bezpłatna. To wyjątkowo miła wiadomość dla licznych potencjalnych klientów, którzy nie są pewni czy aby na sto procent będą korzystali z pozostałych usług biura. Kompetentna osoba wyjaśni wszystkie nieścisłości, w sposób zrozumiały wyjaśni to czego klient nie jest pewny. Warto wiedzieć o tym, że innowacyjną usługą biur podatkowych, jest rachunkowość internetowa. W tym także zawarte jest doradztwo w kwestiach podatkowych, księgowych czy kadrowych. Bez potrzeby wychodzenia z siedziby swojej firmy, można skorzystać z bezpłatnej porady, rozwiać wszystkie wątpliwości oraz upewnić się w swoim wyborze. A wszystko to przy użyciu komputera i dostępie do Internetu. Dobrze jest z takiej propozycji korzystać, bo można tak na dużą oszczędność czasu i pieniędzy.
Firmy które w sposób regularny korzystają z usług biura rachunkowego, takie doradztwo mają już wliczone w cenę. O każdej porze mają możliwość skorzystania z rad księgowych, czy podatkowych, nie narażając się przy tym na dodatkowe koszty. Z tego powodu należy wynająć sobie biuro rozliczeniowe, by zajmowało się wszelkimi sprawami kadrowo-księgowymi przez cały rok, by móc nieustannie korzystać z jej usług. Wtedy też ceny takich usług są niskie, bo dla stałych klientów, biura rozliczeniowe mają wiele upustów i rabatów, z których warto skorzystać.

Klienci cenią sobie, gdy biuro podatkowe wychodząc na przeciw oczekiwaniom petentów, wprowadza innowacyjne propozycje, upraszczając petentom korzystanie z usług rozliczeniowych. Księgowość online, jest jedną z takich propozycji, z których każdy petent chętnie korzysta. Szukając najlepszego biura księgowego, które będzie posiadało w ofercie doradztwo księgowe i podatkowe, należy skierować uwagę na to, czy proponuje ono księgowość internetową. Jeżeli tak jest na pewno warto z takiej usługi skorzystać, gdyż świadczy to o tym, że biuro wkłada mnóstwo wysiłku w swój rozwój i w uzyskiwanie nowych klientów, którzy zostaną z nim na wiele lat. Jeżeli konkretne biuro podatkowe posiada stałych klientów, to świadczy to o tym iż można z czystym sumieniem powierzyć jego pracownikom kompleksową obsługę podatkową.