12 cze Brak komentarzy admin Gimtadienio , ,

Jeżeli zastanawiasz się nad otwarciem jednoosobowej działalności gospodarczej, to prawdopodobnie masz już sprecyzowaną wizję tego, co chcesz pod taką formułą robić. Dziś założenie firmy jest bardzo proste. Polega ono na wypełnieniu kilku formularzy online. Wskazujemy tam profil naszej przyszłej działalności i inne tego typu dane. Pomysłów na biznes również nikomu nie powinno brakować. W czasach postępującej cyfryzacji nakłady na start również nie muszą być ogromne. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób podejmuje ryzyko i próbuje swoich sił w biznesie.

Od czego zacząć, gdy już mamy pomysł. W pierwszej kolejności musimy oczywiście złożyć wniosek o rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak już wcześniej wspomniano, nie jest to zadanie trudne. Można je wykonać praktycznie w jeden wieczór. Formalności ograniczone są tutaj do minimum. Wystarczy podać takie dane jak nazwę naszej przyszłej firmy, jej siedzibę czy też profil działalności do celów statystycznych. Wskazujemy również datę, of której chcemy rozpocząć naszą przygodę z biznesem. Nie ma w tym nic trudnego. Gdybyśmy jednak mieli z tym problem to w internecie znajdziemy mnóstwo materiałów szkoleniowych z tym związanych. W ostateczności możemy poprosić fachowca o pomoc bądź konsultację. Czy to wszystko? Czy już można zaczynać? Teoretycznie tak.

Teoretycznie, ponieważ kolejny krok nie jest obowiązkowy, jednak chyba żaden przedsiębiorca nie wyobraża sobie jego pominięcia. Naszym kolejnym celem w drodze do rozpoczęcia biznesu powinien być bank. Jest to instytucja, która może okazać się niezmiernie przyjazna i pomocna w naszym biznesie. W interesach chodzi przecież o to, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy a kto się na nich zna lepiej niż finansiści? Pierwszym produktem finansowym, jaki powinniśmy założyć jest konto dla firm. Tak jak już wspomniano wcześniej, nie ma obowiązku jego założenia. Jednak w przypadku rozliczania transakcji firmowych za pomocą konta osobistego szybko się pogubimy. Zależy nam przecież na tym, żeby obsługa naszych finansów firmowych odbywała się szybko i bez zbędnych przeszkód. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień z fiskusem. Nie bez znaczenia też jest fakt, że przeciętne konto firmowe w dzisiejszych czasach posiada zintegrowaną księgowość internetową. Jest to ogromne ułatwienie, szczególnie dla początkujących biznesmenów. Pozwala ono na daleko idącą automatyzację procesu księgowości. Gdy będziemy otrzymywać przelewy z niewielu źródeł, to takie rozwiązanie powinno bez problemu wystarczyć.

Udana współpraca z naszym finansowym zapleczem jest ważna jeszcze z jednego powodu. Stwarza dobre warunki rozwoju dla naszej firmy. Z biegiem czasu możemy postarać się o kredyt dla naszej firmy. Jeżeli mamy dobry pomysł, który może przerodzić się w ponadprzeciętne zyski w niedalekiej przyszłości, to możemy bez obaw sfinansować go takim kredytem. Należy jednak postarać się, aby spłata kredytu zbyt mocno nie obciążała naszej firmy. Musimy przecież jeszcze uiszczać zobowiązania wobec naszych kontrahentów i oczywiście wobec fiskusa.