14 paź Brak komentarzy admin Gimtadienio , ,

Jeżeli mielibyśmy zastanowić się nad tym, jaki jest obecnie najważniejszy wyznacznik sukcesu danego człowieka, w wielu opiniach, byłby to niewątpliwie stan konta. Chociaż powszechnie wiadomo, że pieniądze to nie wszystko oraz, że same w sobie szczęścia nie dają, na pewno lepiej mieć ich trochę na koncie aniżeli przeciwnie. Z tego względu, dużo osób żyje obecnie w swojego rodzaju wyścigu szczurów, który napędzany jest przez strukturę obecnego świata. Patrzymy na to, aby zarabiać jak najwięcej, zaimponować sąsiadom oraz kupić samochód, który będzie bardziej luksusowy i wygodny niż sąsiada.

Czy jest to zdrowe podejście? Zdecydowanie nie. Jeżeli jednak, postrzegamy pieniądze jako środek, który może być katalizatorem spełnienia naszych marzeń, okazuje się, że mamy bardziej zdrowe podejście do koncepcji majątkowych, dlatego też warto w tym momencie zastanowić się, jaki system zdobywania pieniędzy jest najbardziej optymalny. Wiadomym jest, że chodzenie do pracy, w określonej profesji jest stosunkowo sprawdzonym i dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Z drugiej jednak strony, praca to nic innego, jak sprzedawania swojego czasu za pieniądze i to do tego dość często po bardzo małej cenie. Jaka alternatywa nam zatem pozostaje? Własny biznes, chociaż wymaga często od nas tego, żebyśmy zaciągnęli kredyty na takie kwestie jak księgowość czynsz itd. może okazać się stosunkowo lepszym sposobem.

Pamiętajmy o tym, że najbardziej optymalnym sposobem zarabiania pieniędzy, są niewątpliwie źródła pasywnego przychodu. Co to w praktyce oznacza? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytani, jednakowoż istnieją pewnego rodzaju elementy, które są w stanie w pełni opisać czym charakteryzuje się taki rodzaj osiągania profitów. Mam tutaj na myśli własność intelektualną lub fizyczną, która już bez naszej ingerencji czasowej, jest w stanie generować nam przychód. Tak jak z wyjątkową jednostką gospodarczą, jaką jest biznes, na początku czasowo trzeba zaangażować się w jego działanie, zaciągnąć kredyty, opłacić księgowość, aczkolwiek po czasie, jeżeli wszystko rozegramy jak należy – staje się on źródłem pasywnego przychodu. Tak samo może być z każdym innym wytworem naszej pracy i kreatywności.

Niekoniecznie musi być to firma. Możemy mieć do czynienia z własnością intelektualną lub artystyczną tj. patenty inżynierskie, książki, filmy, nagrania, muzyka autorska oraz wiele innych. Nie ma co się ograniczać odnośnie tego, co może być własnością intelektualną, gdyż tak naprawdę może być to naprawdę wszystko, jeżeli będziemy mieć dobry pomysł i damy ponieść się swojej kreatywności. Warto z tego względu zacząć rozszerzać swoje horyzonty, poznawać nowych ludzi, jeździć w różne miejsca, aby stymulować swój umysł do tworzenia coraz to nowych pomysłów. Tak naprawdę, nikt z nas nie ma pojęcia o tym, co może sprawić, że wpadniemy na ideę, która dostarczy nam stabilności majątkowej do końca życia i chociażby dlatego, lepiej cały czas szukać swojego powołania i talentów. Pamiętajmy – nie ma nic lepszego niż pasywne źródła przychodu.