Coraz większa ilość osób szuka dodatkowego zatrudnienia. Studenci a także uczniowie szkół średnich marzą o tym aby dorobić kilka złotówek do kieszonkowego, a osoby dorosłe poszukują dodatkowego zajęcia, dzięki któremu mogłyby choć odrobinę podreperować domowy budżet, tak aby bez problemu pieniędzy nie zabrakło od pierwszego do pierwszego. Dzięki rozwojowi rynku pracy, obecnie nie ma zupełnie żadnego problemu z pozyskaniem dodatkowej pracy na kilka lub też kilkanaście godzin tygodniowo. Gdzie da się znaleźć dodatkowe zlecenia?

Internetowe oferty pracy
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na znalezienie dodatkowej pracy jest przeglądanie witryn z ogłoszeniami w Internecie dotyczących tematyki dodatkowego zarobku. Większość takich witryn internetowych posiada rozbudowany system filtrowania ofert pracy, dzięki czemu bez najmniejszego trudu można znaleźć interesujące propozycje. Rezultaty wyszukiwania da się filtrować między innymi po rodzaju pracy – czy ma to być praca wykonywana w weekendy czy w pełnym wymiarze godzin, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, a także po nazwie danego stanowiska. Wiele portali daje możliwość także określić oczekiwane wynagrodzenie. Oferty pracy codziennie są aktualizowane – pragnąc dostawać bieżące oferty dobrze jest zapisać się do newslettera, w takim przypadku na wskazany w trakcie rejestracji adres mailowy będą każdego dnia przychodziły świeże oferty. Portale ogłoszeniowe można wykorzystać także umieszczając na nich ogłoszenie dotyczące tego, że poszukuje się pracy. Trzeba zaznaczyć w takiej ofercie jak najwięcej szczegółów, by zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę.

Agencje zatrudnienia tymczasowego
Kolejnym rozwiązaniem, jakiego warto spróbować chcąc znaleźć dodatkowe zatrudnienie są agencje pracy tymczasowej. Wykorzystując taką formę zatrudnienia umowa podpisywana jest z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Daje to możliwość dogodnego dostosowania grafiku do własnych możliwości. Można w umowie zaznaczyć na przykład, że interesuje nas tylko praca weekendowa. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które ciągu tygodnia się uczą lub mają inne obowiązki. Dobrze jest szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej kilka takich miejsc, by mieć jak najszerszy obraz dostępnych na rynku ofertach.

Poszukiwanie dodatkowego zlecenia na własną rękę
Dodatkowego zlecenia można poszukać także na własną rękę. Możliwości w tym aspekcie jest niezmiernie dużo. Do kieszonkowego da się dorobić przykładowo wyprowadzając psy w okolicy lub robiąc sąsiadom zakupy. Jest to propozycja zaadresowana głównie do osób które się jeszcze uczą, ponieważ osiągany zarobek nie jest w tym przypadku nazbyt wysoki, lecz na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które są zatrudnione na pełny etat i zatrudnione są w oparciu o umowę o pracę nie mogą zapominać o tym, że niekiedy muszą otrzymać od pracodawcy zgodę na pozyskanie dodatkowego zatrudnienia. Zwykle jednak nie ma z tym najmniejszego kłopotu, zwłaszcza jeżeli dodatkowa działalność nie będzie stanowić konkurencji dla firmy. Praca wykonywana w weekendy może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych kilku groszy, a jest to pierwszy krok do redukcji ewentualnego zadłużenia. Dodatkowe zatrudnienie to same plusy. Głównym z nich jest oczywiście zarobek jednak dodatkowy etat można także rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy nowe możliwości rozwoju kariery zawodowej.